۱- به خاطر بسپارید که نیازی نیست در حد یک پروفسور یا محقق به گرامر زبان چینی مسلط شوید!
در واقع، قوانین اصلی گرامر خیلی محدود هستند.

اگر می خواهید تمام قوانین گرامری را یک به یک در دریایی از کتاب های درسی بیاموزید، باید بدانید که متأسفانه هرگز یادگیری را تمام نمی کنید. اما هرگز فراموش نکنید که هدف شما از یادگیری دستور زبان، درک جمله و مقاله است، نه خود دستور زبان.
به یاد داشته باشید که افراد معمولاً اطلاعات کمی در مورد قواعد و گرامر زبان مادری شان دارند.
پس چرا باید دستور زبان را یاد بگیریم؟ زیرا افراد معمولاً با غوطه ور شدن در محیط از دوران کودکی و با شکل دادن حس زبان” در یک محیط زبانی بسیار قوی، زبان مادری شان را فرا گرفته اند. اما برای افراد غیر بومی که آن محیط را ندارند، فراگیری دستور زبان روشی سریع برای یادگیری زبان است ، زیرا دستور زبان به صورت خلاصه، ماهیت یک زبان را بیان می کند، کل گرامر مانند فرمولهایی است که با استفاده از آن می توانید جمله ای نامحدود را با کلمات محدود بسازید.
توجه کنید که فرمول گرامر چندان سخت نیست، و بخش اصلی دستور زبان واقعاً جزئی بسیار کوچک است. آنچه که یادگیری زبان جدید را دشوار می کند، عبارات” ، اصطلاحات” ، زبان عامیانه” و دیگر مکالمات متعارف است.

۲- یاد بگیرید که لغات و شکل آنها را بشناسید.
در زبان چینی؛ تصریف افعال وجود ندارد ، یک فعل فقط یک شکل دارد. – در دستور زبان چینی صرف فعل وجود ندارد و هر فعل فقط یک شکل دارد. مهم نیست از چه اسمی یا ضمیری استفاده می کنید، شکل فعل به همان صورت باقی می ماند. با افزودن کاراکترهای ساده زمان فعل نشان داده می شود، دیگر نیازی به یادگیری افعال مزدوج یا افعال بی قاعده نیست. (برای جزئیات بیشتر در مورد تصریف زمانی فعل، بخش صرف و نحو چینی” را مطالعه کنید) به عنوان مثال: I go to school (من به مدرسه می روم) : 我 去 学校 I went to school yesterday (من دیروز به مدرسه رفتم) –  我昨天去了学校
هیچ شکل جمعی برای اسم ها و ضمایر وجود ندارد. برای به جمع تبدیل کردن اسم های مفرد ، فقط کاراکترهای خاصی را باید ضافه کنید (به عنوان مثال 们،mén ). اگر بخواهید بگویید: I learn Chinese (من چینی یاد می گیرم) می شود: 我 学 中文 ؛ We learn Chinese (ما چینی یاد می گیریم) می شود:  我们学中文.

روش ساخت صفت های تفضیلی یا صفات عالی در زبان چینی مانند زبان انگلیسی نیست. بلکه فقط با اضافه کردن کاراکترها به صفت اصلی این مفاهیم منتقل می شود. برای مثال Small (کوچک) می شود: 小的 درحالی که smaller (کوچکتر) می شود:  较小的.

ایمیل کردن رزومه انگلیسی برای دانشگاهها

آیلتس را انتخاب کنم یا تافل؟

یادگیری گرامر زبان چینی

زبان ,یک ,دستور ,یادگیری ,چینی ,شکل ,دستور زبان ,می شود ,زبان چینی ,وجود ندارد ,گرامر زبان

مشخصات

تبلیغات

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

مدار اندیشه یوشا آل ایوب شیکترین وارزانترین لباسهای مجلسی در اصفهان سازه فضایی | سازه فضاکار فایل های پیش دبستانی مشاوره تحصیلی ایران وبلاگ رسمی (رضا کاکائیان) آموزش کسب درآمد از سایت گرام فری حسن رضا بنارسی فروشگاه آنلاین کشاورزی زمین من